هموندي

      حزب پان ايرانيست از همه ي ايرانيان ميهن پرست و آزاده عضو مي پذيرد , چنانچه تمايل داريد براي پيوستن اقدام نماييد

 

پاينده ايران

در دل پاينده ايران پيامي نهفته است

پاینده ایران

پياميست به روشني خورشيد آريايي و خروشندگي شيرانش و به گستردگي همه دشت ها و كوهها و درياهايش. به فره هي و شكوهمندي تاريخ ديرينه اش و فرازمندي و گستردگي نخستين شهرآييني اش.

پياميست به تو اي كسي كه خود را ايراني ميداني ولي ايران را نمي شناسي به تو اي كسي كه ميهن بزرگت به نيرنگ دشمنان به كشورهاي كوچكتر تكه تكه گشته است .

به تو اي فرزند رشيد ميهن كه در ايرانستانهاي جدا گشته از پيكر سرزمين مادر، روزهاي اسارت را سپري مي سازي و جداي از هم ميهنان، جور بيگانگان را بر دوش مي كشي. به تو اي ايراني كه در شهرهاي پرافتخار و تاريخي مام ميهن، بخارا و سمرقند بسر مي بري و زنجير بندگي حكومتهاي ستمگر را بر گردن خود استوار مي بيني. به تو اي هم ميهن كه زندان جدايي را به نيرنگ ميهنت افغانستان ناميده اند. و بتو اي كرد دلير كه نياكانت نخستين پرچمدار پادشاهي ميهنت بودند و امروز با پراكندگي ات آرمانهاي ايران بزرگ را در جدايي سياه مي بيني.به تو ای ایرانی ِ جای گرفته در قفقاز که که میان کشورهای بی پایه و دولت هایی ساختگی در میان فقر و خفت ،در بادکوبه و شروان و گنجه به سر می بری!

پاينده ايران سرود نگهداشت پاسارگاد و پارسه را در برابر ويرانگريهاي نيروهاي اهريمني مي سرايد. پاينده ايران چكامه پيروزي ايرانيان بر انيرانيان ،آزادگي بر بندگي ،نيك فرجامي بر بد فرجامي ِ ايرانيان است. پاينده ايران ستايش است .سخن گفتن با نوشين روان كورش است كه اندر آن واژه ي "دوباره مي سازمت ايران" نگاشته شده . دروديست بر همه ايرانيان از كيومرس تا سوشيانس و فروغيست بيكران در ژرفناي پندار ،گفتار و كردار سپنتايي ي ايرانيان باستان ،كه ايدون مي خروشند: دگرباره نام ايران و ايراني در جهان به درخشش درخواهد آمد .دوبار ايران ،ايران خواهد شد و ايرانيان ،ايراني.پاينده ايران سلام آريايست، درود و بدرود ايرانيان  است.
پاینده ایران
 

امضای درخواستنامه برای آزادی ابوالفضل عابدینی

نوزدهم اسفند 88

 

پس از نا آرامیهای اخیر در میهنمان و دستگیری تعدادی از اعضا و  هواداران حزب پان ایرانیست که در آخرین مرحله به بازداشت سرور مهندس رضا کرمانی انجامید , بار دیگر قرعه به نام ابوالفضل عابدینی,  فعال حقوق بشر و روزنامه نگار خوزستانی افتاد و اینبار او را پس از ضرب و شتم , بازداشت کردند لازم به توضیح است عابدینی در زمان دستگیری تصریح کرد,  وارد اعتصاب غذای نامحدود خواهد شد

ظاهرا کودتاچیان به این نیز رضایت نداده وکیل ایشان آقای اولیایی فرد را نیز بازداشت نمودند از  دیگر دستگیر شدگان می توان به مجتبی گهستونی روزنامه نگار و دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی خوزستان نیز اشاره کرد

در همین رابطه گروهی از هموندان حزبی و دوستان غیر حزبی عابدینی درخواستنامه ای را برای آزادی سریع وی تهیه کردند که از همه ی هم میهنان تقاضا می کنیم آن را امضا کنند

لینک مطلب | نظرات  خوانندگان

یورش نیروهای امنیتی به دفتر حزب پان ایرانیست در کرج

شانزدهم بهمن 88

حمله به یکی دیگر از  دفاتر حزب پان ایرانیست نشانگر وحشت روزافزون رژیم است

پاینده ایران

به دنبال یورش نیروهای یگان ویژه و اوباش لباس شخصی  به دفتر مرکزی حزب پان ایرانیست در تهران  و برهم زدن نشست هفتگی آشنایی با حزب طی هفته ای که گذشت، دیروز مأموران امنیتی و انتظامی به دفتر حزب در کرج (منزل سرور مهندس رضا کرمانی) حمله بردند. پس از ضرب و شتم حاضران، پانزده نفر از شرکت‌کنندگان در نشست، از جمله سرور مهندس رضا کرمانی عضو شورای رهبری حزب را بازداشت کرده و به مکان نامعلومی منتقل کردند. بنابر گفته شاهدان، چند مأمور نیروی انتظامی و لباس شخصی بسیاری وسایل حزبی و شخصی سرور کرمانی را با خود بردند.
در آستانه ۲۲ بهمن و تدارک وسیع گروه‌های گوناگون مردم برای برگزاری تظاهراتی بزرگ علیه رژیم، مزدوران حاکمیت فرقه‌ای سخت در تلاشند تا با ایجاد یک محیط رعب و وحشت از تظاهرات آزادیخوانه مردم پیشگیری کنند. غافل از اینکه بخت رژیم ولایت فقیه برگشته و یورش‌های این چنین، و حتی ترور و اعدام‌های ناجوانمردانه چند هفته اخیر، تنها تیشه به ریشۀ پوسیدۀ خود نظام خواهد زد.
حزب پان ایرانیست تلاشهای مذبوحانه ی حاکمیت مستأصل فرقه‌ای را محکوم می‌کند. ما با ایمان قاطع به حق حاکمیت ملی، تردید نداریم که در نهایت پیروزی از آن ملت ایران خواهد بود.

در اهتزاز باد درفش سه ‌رنگ شیر و خورشید نشان
پاینده و سربلند باد ملت بزرگ ایران
سازمان‌های برونمرزی حزب پان ایرانیست

لینک مطلب | نظرات  خوانندگان

اعدام محمد رضا علی زمانی و آرش رحمانی پور را محکوم می کنیم

نهم بهمن 88

پاینده ایران

سران جمهوری اسلامی بارها دست‌های ناپاک خود را به خون پاک جوانان ایرنی آغشته‌اند. اعدام‌های دیروز در آستانه تظاهرات مردم علیه حاکمیت فرقه‌ای در روز 22 بهمن، تنها بمنظور ایجاد جو ترس و ارعاب و جلوگیری از این تظاهرات است

ما اعدام بدون دلیل فعالان سیاسی محمدرضا علی زمانی و آرش رحمانی ‌پور را شدیداً محکوم می‌کنیم. همچنین خواستار آزادی بدون قید و شرط همۀ زندانیان سیاسی و رفع هرگونه محدودیت برای برگزاری تظاهرات مسالمت‌جویانه مردم هستیم

در اهتزاز باد درفش سه ‌رنگ شیر و خورشید نشان
پاینده و سربلند باد ملت بزرگ ایران
سازمان‌های برونمرزی حزب پان ایرانیست

لینک مطلب | نظرات  خوانندگان

حمله ی گسترده ی نیروهای یگان ویژه به دفتر اصلی حزب در ایران

هشتم بهمن 88

گیرم که من شکسته شوم،سیستان بجاست

در سیستان تهمتن کشورستان بجاست

ایران بجاست تا که بلند آسمان بجاست

یعقوب اگر نماند نمویم به ماتمش

پاینده باد رایت ایران و پرچمش


دیروز چهارشنبه به هنگام نشست هفتگی در دفتر مرکزی حزب پان ایرانیست در تهران دهها تن از نیروهای گارد ویژه با حمله به دفتر حزب پان ایرانیست،نشست حزبی را مختل کرده و دست به تخریب  دفتر حزب زدند.

نیروهای گارد ویژه و لباس شخصی که بیش از صد تن بودند به هنگام ورود ابتدا با مقاومت گارد حزبی مواجه شدند ولی پس از نشان دادن حکم قضایی وارد سالن شده و اقدام به تهدید و ترعیب و تخریب نمودند.

ادامه ی مطلب | نظرات  خوانندگان

پیکر پاک دکتر میرانی با درفش شیر و خورشید به خاک سپرده شد

یکم  بهمن 88

روز چهارشنبه 30 دی ماه 1388 مراسم خاکسپاری سرور ابراهیم میرانی از اعضای شورای عالی رهبری حزب پان ایرانیست در اهواز برگزار گردید. این آیین از ساعت 9بامداد با همراهی پیکر پاک ایشان از خانه مسکونی با نوای ساز و دهل بختیاری (ویژه سوگواری)در کیانپارس اهواز آغاز گردیدو تا بهشت زهرای اهواز ادامه داشت.

پس از ورود به بهشت آباد باران زمستانی بارید،گویی آسمان نیز در این از غم درگذشت یک میهن پرست می گریست.

قبرستان اهواز در آن روز بارانی از میهن پرستان پان ایرانیست که از جای جای خوزستان و ایران در آنجا گرد آمده بودند پر شده بود؛ تشریفات اولیه از سوی یکی از برادران عرب زبان خوزستان در برابر پیکر خفته در درفش شیر و خورشید انجام شد.سپس خانواده و بستگان و شاگردان آن زنده یاد به همراه پیشکسوتان، هموندان و هواداران حزب،بافریادهای پاینده ایران و همچنین سرود ملی ای ایران تا نزدیگی آرامگاه ابدی دکتر میرانی حرکت کرده و پیکر ایشان را در دل مام میهن به خاک سپردند. درقبرستان اهواز برای نخستین بار پس از انقلاب درخوزستان،درفش سه رنگ شیرو خورشید در یک مکان عمومی برافراشته گردید و همزمان سرآغاز حزبی نیز از سوی جمعیت سرداده شد.

ادامه ی مطلب | نظرات  خوانندگان

سرور دکتر میرانی دار فانی را وداع گفت

سی ام دی 88

ابراھیم میرانی فرزند برومند خوزستان و عضو شورای رھبری حزب پان ایرانیست درگذشت

پاینده ایران
شامگاه دیروز سرور دکترابراھیم میرانی عضو شورای رھبری حزب پان ایرانیست در اھواز چشم از
جھان فروبست. سرور دکتر میرانی از اندامان دیرگام حزب پان ایرانیست در خوزستان بود. ایشان
نزدیک به پنجاه سال در سمتھای گوناگون، از جمله معاون دبیر مسئول حزب و عضو شورای رھبری
حزب پان ایرانیست ، با پشتکاری و وفاداری مبارزه کرد.
او که وکیل پایه یک دادگستری بود، از حقوق قانونی بسیاری از آزادیخواھان دربند ایرانی دفاع کرد.
البته از او جز این ھم انتظاری نمیرفت؛ زیرا که وی خود ھمواره در صف نخستین مبارزات آزادیخواھانه
پیگیر و خستگی ناپذیر میکوشید. در درازای زندگی پربار خود، لحظه ای از تلاش در راه آزادی و
برپایی مردمسالاری در ایران درنگ نکرد.
سرور دکتر میرانی به اندیشۀ پان ایرانیسم باور راسخ داشت. در سالھایی که او در شورای رھبری حزب
پانایرانیست مبارزه می کرد، شورا از دیدگاه ژرفنگر و رھنمودھای کارساز او بھره گرفت. یاد و جای
ویژه او ھمواره در قلب ما باقی خواھد ماند و ما ھرگز چھره شاداب و مصمم او را فراموش نخواھیم کرد.
درگذشت این رادمرد پان ایرانیست را به خانواده ھای گرامی میرانی و خسروی، ھمچنین به اندامان شورای رھبری و دیگر پان ایرانیستھا در درون و بیرون از ایران تسلیت می گوییم.
در این روزھای سرنوشت ساز، که ندای آزادیخواھی مردم ایران به گوش ھمۀ جھانیان رسیده است،جای  این مبارز راستین در میان آزادیخواھان ایران خالی خواھد بود. روانش شاد و یادش گرامی باد.

بیست و نھم دیماه ۱۳۸۸ برابر با نوزدھم ژانویه ٢٠١٠
دفترهای برونمرزی حزب پان ایرانیست

لینک مطلب | نظرات  خوانندگان

بیانیه ی دفترهای برونمرزی حزب پان ایرانیست

پانزدهم دی 88

بیانیه ی دفترهای آمریکایی و اروپایی حزب پان ایرانیست به مناسبت کشتارهای اخیر

پاینده ایران

 در پی تظاهرات مسالمت جویانۀ هم میهنانمان در روز ششم دی، برابر با روز عاشورا، دهها تن توسط حاکمیت فرقه‌ای به خاک و خون کشیده شده و صدها تن بازداشت شدند.   دفترهای برونمرزی حزب پان ایرانیست این جنایات را محکوم می کند و دست‌اندرکاران و سران جمهوری جهل و جنون و جنایت را مسئول این جنایات می‌داند.

بدنبال انتخابات شرم آور ریاست جمهوری و پشتیبانی وقیحانه ولی فقیه، ایرانیان آزادیخواهی که کاسۀ صبرشان لبریز شده بود به خیابان‌ها ریختند و با شجاعت و بیباکی خود حماسه‌ها آفریدند.  این دلاوران ایرانی هم‌میهنان خود را در سرتاسر گیتی غرق غرور و افتخار کردند.

 رژیم جهل و جنون، که سالهاست هرگونه مشروعیتی را برای حکومت در ایران از دست داده است، سرکوب فریاد آزادیخواهی مردم را تنها راه بیرون آمدن از منجلابی می‌داند که خود آفریده است. 

دستگاه سرکوب ولایت فقیه به کشت و کشتار خیابانی بسنده نکرد.  فعالان سیاسی و اجتماعی را به اتهمات واهی بازداشت کردند و آنها را مورد ددمنشانه‌ترین شکنجه‌ها و تجاوزات شرمگین قرار دادند. تنی چند نیز در زیر شکنجه جان باختند. شدت این جنایات به اندازه‌ای بود که سران نظام ناگزیر بدانها  اعتراف کردند و فرمان بستن بازداشتگاه کهریزک را صادر کردند.  

از جمله کسانی که بازداشت شدند سرور حسین شهریاری، عضو شورای رهبری حزب پان ایرانیست، و بتازگی چهار تن دیگر از اندامان حزب پان ایرانیست سروران بیژن جانفشان,ساسان بهمن آبادی ,شاهین زینعلی و یاشار اکبری بوده‌اند.

سران رژیم سرکوبگر ولایت مطلقۀ فقیه می‌دانند که ارتکاب این جنایات تنها پرونده جنایی سنگین آنها را سنگین‌تر خواهد کرد.  اما عاملان و دست‌اندرکاران آنها باید بدانند که اجرای فرمان مافوق در ارتکاب این جنایت‌ها در دادگاه‌های فردا باعث تبرئه آنان نخواهد شد. از آنان می‌خواهیم تا دیرنشده به صفوف مردم آزادیخواه ایران بپیوندند و از آنان درخواست بخشودگی کنند.

 دفترهای برونمرزی حزب پان ایرانیست واکنش قرون وسطایی و خشونتهای سازمان یافته رژیم را در برابر مردم قهرمان ایران محکوم می‌کند و خواستار آزادی سریع و بی قید و شرط  همۀ دستگیرشدگان غیر قانونی از جمله نامبردگان بالا است.  

پاینده ایران

دفترهای برونمرزی حزب پان ایرانیست

ادامه ي مطلب | نظرات  خوانندگان

سالروز رهايي آذرآبادگان بر همه ي ايرانيان خجسته باد

پانزدهم آذر 88

به مناسبت بيست و يك آذر

 

نام آذربايجان(آتورپاتكان)از دكتر عاملي تهراني و چكامه اي از استاد شهريار در دنباله و فايل متني

 

آژير_در تاريكي‌های تاريخ، آن زمان كه كوه‌ها، دشت‌ها، جنگل‌ها و درياها نامی نداشتند. آن‌گاه كه نام‌ها برخون بود و آن را با خون بر جاي‌ها مي‌نوشتند و يا بهتر، در كار نوشتن بودند، دوده‌هايی از دور يا نزديك، يا از پس كوه‌هايی كه امروزه در دامان اروپا جای دارند و يا از سرزمين‌هايی كه امروز «جدا قفقاز» ما خوانده می‌شوند و بعضی آن‌جا را از كهن سرزمين سپيد‌نژادان دانسته‌اند، به سوی جنوب روان شده و هر تيره جايی گزيد: از كوه‌های قفقاز و سرزمين ماد‌های جنگ‌آور و پارس‌های « فرهنگ خدای» تا كرانه‌های دريای هند، سراسر از دودمان‌ها و خانواده‌های آريايی پوشيده گشت. چنين سرزمينی كه از سوی « فرغانه» نيزتيره‌های جدا گشته از سر نژاد هند و ايراني، ‌بر آن انبوهی كرده بودند، ايران نام يافت. پيوندی پاك از خون نخست آرياها با خاك پرارج فلات ايران پديد آمد، به ريخت خانواده، دودمان، شاهی و سپس شاهنشاهی ايران كه گاه پادشاهی ماد بود، گاه شاهنشاهی بی نظيردر نظم هخامنشيان و گاه شاهنشاهی كم‌نظير در شكوه ساسانيان.

ادامه ي مطلب | نظرات  خوانندگان

نشست پان ايرانيستهاي خوزستان با همراهي سرور رضا كرماني

پانزدهم  آذر 88

نشست جمعی از پان ایرانیست های خوزستان بامداد آدینه 13 آذرماه با حضور سرورگرانقدر مهندس رضا کرمانی از شورای عالی رهبری حزب پان ایرانیست و هیات همراه ایشان در میان استقبال گرم اندامان حزبی در اهواز برگزار گردید.

در این گردهمایی که مانند همیشه با استقبال پر شور جوانان و پیشکسوتان حزب در خوزستان روبرو بود،سرور کرمانی درباره مسائل سیاسی و رخدادهای روز و دگرگونی های درون حزبی سخنانی بیان نموده و لزوم دقت نظر و موشکافی این مسائل را یادآور شدند.
ایشان یادآوری نمودند که چنین فراز و فرودهایی در همه گروه ها و جریان های سیاسی وجود دارد و درباره حزب پان ایرانیست این مورد به تداوم حرکت ها و کوشش های حزبی خللی وارد نمی آورد چرا که حزب پان ایرانیست با توجه با پیشینه ی بیش از 60 سال کوشش های سیاسی در ایران، همیشه این آزمون های دشوار را با پیروزی پشت سر گذاشته و این روند هیچ گاه از حرکت باز نایستاده است؛ اندیشه و مکتب پان ایرانیسم ریشه ای استوار در تاریخ و فرهنگ ایران زمین دارد

ادامه ي مطلب | نظرات  خوانندگان

زن و بچه ي من ,آبروي من ,جان من و هر آنچه دارم فداي ايران

ششم آذر 88

طبرزدي:سومین تهدید برای خانواده ام طی 6 روز گذشته طی شش روز گذشته سومین تهدید را از نیرو های امنیتی رژیم آدم کش،متجاوز، ضدبشری و قرون وسطایی اسلامی حاکم بر ایران دریافت کردم. در تهدید اول، دامادم را به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات واقع در خیابان صبا احضار کردند. به زودی دریافتند که این تهدید کارساز نبود.

نوبت دوم احضاریه ای مجعول از اجرای احکام زندان اوین پشت در خانه ام انداختند که به من بفهمانند که بدون دادگاه نیز می شود حکم صادر کرد و سپس به دنبال اجرای آن بر امد. اما نیک می دانند که زندان برای مبارز همچون آب است برای ماهی. پس با این ترفند نیز نمی توان طبرزدی را از میدان به در کرد.

 

امروز اما تهدید ضد انسانی و متناسب با شان رژیم سراسر جهل و تجاوز اسلامی را به نمایش گذاشتند. آنها که مرتب تلفن خانه ی ما را کنترل می کنند می دانستند که دختر من که دوره ی پیش دانشگاهی را سپری می کند امروز آدینه باید بدون سرویس به مدرسه برود. در مسیر برگشت فردی رنو سوار با ریش و پشم و قیافه ی ادم های متجاوز و آدمکش، راه را بر فرزند من می بندد. او کارتی نشان داده و می گوید که نگران نباش از دادگستری هستم. رشته ی ریاضی می خوانی؟ شنیده ام که درست هم خوب است. بیا بالا نترس چند تا سوال ازت دارم؟

ادامه ي مطلب | نظرات  خوانندگان

ملت ايران قربانيان قتلهاي زنجيره اي را فراموش نخواهند كرد

يكم آذر 88

یازده سال پیش در چنین روزی، عاملان وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به خانه داریوش و پروانه فروهر یورش بردند و این پویندگان راه آزادی ایران را بگونه ای ددمنشانه به قتل رساندند.  از آن هنگام، ملت ایران خواستار این بوده که عاملان و آمران این جنایتها و دیگر قتلهای زنجیره ای معرفی شوند و مورد محاكمه ای عادلانه قرار گیرند

قوه قضائیه جمهوری اسلامی برخی ازعاملان این قتلها را، پشت درهای بسته، مورد محاكمه های فرمایشی قرار داد؛ و تنی چند را به زندانهای كوتاه مدت محكوم كرد. این مجازات‌های خفیف سپس مورد تخفیف بیشتر نیز قرار گرفت.  دراین محاكمات، نه تنها نامی ازآمران- كه عاملان به وجودشان اعتراف كرده بودند -  برده نشد، بلكه خانواده های قربانیان و وكیلان آنان نیزهرچه بیشتر مورد فشارقرار گرفتند تا از دنبال كردن پرونده ها خودداری كنند.

 حزب پان ایرانیست بار دیگر قتلهای زنجیره ای و حذف دگراندیشان را توسط عاملان جمهوری اسلامی محكوم می كند و خواستار معرفی همه آمران و دست اندركاران این جنایت ها و محاكمه علنی و عادلانه آنان است. حزب پان ایرانیست همچنان خواستار آزادی بدون قید و شرط همه زندانیان سیاسی و عقیدتی می باشد.

 ملت ایران رهروان و شهیدان راه آزادی و سربلندی ایران را هرگز فراموش نخواهد كرد و یادشان را همیشه گرامی خواهد داشت

پاينده ایران

حزب پان ایرانیست - دفتر برونمرزی

لينك مطلب | نظرات  خوانندگان

ابوالفضل عابديني با قرار وثيقه آزاد شد

پنجم آبان 88

امروز ظهر پس از برگزاری دادگاه یک ساعت و نیمه در دادگاه انقلاب اهواز و ارایه مستندات مبنی بر رد اتهامات و همچنین دفاعیات مستدل وکیل ابوالفضل عابديني, آقای اولیایی فرد، قاضی پرونده با تبدیل قرار بازداشت به وثیقه موافقت نموده و سرور عابدینی پس از ۱۱۸ روز ساعاتی پیش از زندان سپیدار اهواز آزاد شد.

خانواده،دوستان، هم اندیشان و هموندان حزب پان ایرانیست که از راههای دور و نزدیک برای پیگیری دادگاه به اهواز آمده بودند به هنگام شنیدن خبر آزادی، با گردهمایی روبروی زندان سپیدار و دیدن چهره سرور عابدینی همگی با خوشحالی آزادی  وی را شادباش گفتند.

 حزب پان ايرانيست آزادی این جوان میهن پرست و آزاده را به همه کوشندگان راه آزادی و سربلندی ایران زمین بویژه پویندگان راه پان ایرانیسم شاد باش گفته و آزادی همه میهن پرستان از جمله سرور پیشکسوت حسین شهریاری که هم اکنون در زندان رجایی شهر کرج می باشد را از اهورای ایران خواستار است.

منبع :[پان ايرانيست خوزستان]

لينك مطلب | نظرات  خوانندگان

مصاحبه ي مهندس رضا كرماني با صداي آمريكا   

بيست و چهارم مهر 88

روز سه شنبه ۲۱ مهرماه ۸۸ سرور مهندس رضا کرمانی در گفتگویی که با خانم حمیده آرمیده در برنامه زن امروز صدای آمریکا انجام دادند،درباره سرور شهریاری که مدتی است در زندان رجایی شهر کرج هستند و همچنین درباره زندانی شدن سرورران عابدینی، شهریاری، اسکندری، تبعید سرور حجت کلاشی که در خدمت سربازی هستند به شهر دورافتاده خاش(علیرغم داشتن مدرک فوق لیسانس و تک پسر بودن) و احضارهای پیاپی هموندان و هوادران حزب از جمله ملکی و دهقان و خود ایشان به اداره اطلاعات توضیحاتی دادند.

لينك مطلب | نظرات  خوانندگان

زندگي كردن,زنده بودن نيست

چهاردهم مهر 88

ابوالفضل عابدینی ، جوان ۲۸ ساله ی پان ایرانیست ، قریب به سه ماه است که در زندان بسر می برد. او بعد از مدتی که امکان تماس با بیرون یافت ؛ یکی ، دو روزی را ازرنجهایی که بر او دربازجویی ها رفته بود سخن می گفت ؛ اما آنگاه که شنید ، اجلاس دریای مازندران بدون حضورایران برگزار شده است؛ گویی رنجهای مادر میهن وملت ایران ، دوباره رنجهای شخصی او را به فراموشی سپرد. او از زندان خطا ب به یارانش می گفت : " کاری بکنید ، بیانیه ای بدهید ، دریای مازندرانمان رفت ! خاک وطن که رفت، چه خاکی به سر کنم !؟ "
اولین باری که اورا دیدم ، نوجوان ترکه ای بود پر از شور و انرژی که همین انرژی فوق العاده ، جسم اورا تدبیر می کرد. رابطه ی ماده و انرژی در او به نفع انرژی بود و ماده مسخر این انرژی! اما چندی که رفت ، این انرژی را عشق به میهن و ایران بزرگ در دایره ی احاطه ی خود درآورد و رابطه ی انرژی و عشق در او به نفع عشق رقم خورد . درسالهایی که سپری می شد ، روز به روز این جوان در تعمق وتوجه خود به امور ملی و سرزمینی اش دقیق تر و دقیق تر می شد که دایره عقل را چنان وسعت بخشید که عشق را به ساحت عقل کشانید . حال او باعقل عاشق خود به میهن می اندیشید و رنجهای میهن را می دید و این انرژی را برای یافتن مرهمی برای رنجها بکار می گرفت .
خانه ی او ومادر گرامی اش اتاقی بود کوچک با اندک امکانات اولیه . او با این بار گران و همه داشته هایش یعنی جسم نحیف ، انرژی و عقل عاشقش در این خانه می زیست . مادر پا به سن گذاشته ای دارد که با عینک تقریبا ضخیمی که به چشم می زند ، همیشه چشم به راه فرزند کوچک خود است . صدای در اورا می شناسد و با خوشحالی به سوی در می شتابد . هنگامی که ابوالفضل مشغول کاری بیرون از خانه است ، صدای زنگ تلفنش را به انتظار می نشیند . اضطراب و نگرانی برای فرزند جزء طبیعتش شده و در جسم او منزل دارد و نمای عمومی اورا تشکیل می دهد .

دنباله ي نوشتار  | نظرات  خوانندگان

گروههاي مرتجع از شعارهاي ملي وحشت زده اند

سيزدهم مهر 88

هنگامی که یک ملت بر می خیزد و فریاد بر می آورد: اینک من،خداوندگار دیروزین جهان.                                               هنگامی که ملتی از صفحات گذشته تاریخ بر می خیزد و رستاخیز خود را برای به انجام رسانیدن رسالت تاریخی خویش در جهان اعلام می نماید.                             هنگامی که ملتی کهنسال که روزی بر نیمی از ربع مسکون حکمگزاری می کرد به پا می خیزد و سهم خود را از جهان و تمدن جهان میخواهد.                                      هنگامی که ملتی بی آزار اما وطنپرست بر پا می خیزد و حقوق از دست رفته خود را باز پس می خواهد و از بابت ثروت های کلانی که به جای صرف شدن در راه آبادانی کشورش و رفاه ملت در راه سیرکردن شکم مشتی بیگانه و دشمن به هدر می رود، به حکومتگران فعلی معترض است.

هنگامی که ملتی به پا می خیزد تا آرمانهای تاریخی و نیازهای ملی خویش را در قالب مردمسالاری،حاکمیت ملت و اقتصاد ملی تحقق بخشد... . .

دنباله ي نوشتار  | نظرات  خوانندگان

روز جمعه مجلس ختم نظام را برگزار كردند

سيزدهم  مهر 88

از:منوچهر یزدی،عضو شورای رهبری حزب پان ایرانیست،نماینده دوره بیست وچهارم مجلس شورای ملی

وقتی تاریخ در گمنامی و غربت می افتد ...وقتی از حوادث نمی آموزیم .....وقتی نگاه- مان را بر آینده و گذشته می بندیم.....آنگاه تاریخ تکرار  میشود                        ...!!! وقتی سی سال پیش  توی دهان دولت قانونی زدند و دولت غیر قانونی را بر یک جامعه هیجان زده تحمیل کردند وهمگان از درون و برون بر این جا بجایی کف زدند ...حال آمده اند تا  بر اساس همان سنت دیرینه توی دهان ملت بزنند و یک   دولت را بر یک ملت تحمیل کنند ....!

وقتی سی سال قبل توی دهان سفارت آمریکا زدند و دیپلمات ها ی آمریکایی را تحقیر کردند و عمو سام خم به ابرو نیاورد و چهار صد و چهل و چهار روز خفت و خواری را بر جان خرید  تا نوزاد حکومت اسلامی جان بگیرد ...حال باید آمریکا و غرب بنیشینند و شاهد دهان کجی و بد مستی این طفل سی ساله باشند ....!!

وقتی سی سال پیش .....آقایان امام را در ماه دیدند و روشنفکران دینی و ملی مذهبی  بر آن مهر تایید کوبیدند ..حال باید هاله نور را   بالای سر دولت  مشاهده کنند  ...

وقتی سی سال پیش بهترین افسران و فرزندان ایران را از دم تیغ گذ رانیدند و رنگ   سرخ خونهای به ناحق ریخته شده را ندیدند  - حال باید امروز  رنگ سبز یکی از فرزندان اصیل حکومت دینی را تحمل کنند  ..!

 وقتی سی سال دنیا ی دمکراسی کارتری و اعوان و انصارش در بریتانیای صغیر چشمانشان را بر تحقیر یک ملت می بند ند و امروز  گوشه چشمی بر ما میگشایند حال باید  آقایان  شگفت زده از این تغییر - فریاد مرگ بر بی بی سی و صدای آمریکا بر دارند و از عهد شکنی ...این  عزیز  در دانه های رسانه ای  رنجیده خاطر شوند ...

دنباله ي نوشتار  | نظرات  خوانندگان

بيانيه حزب پان ايرانيست پيرامون دستگيري سرور حسين شهرياري

ششم مهر 88

به کدام مسلک است این به کدام مذهب است این   ***کـه کُشـند عاشـقـی را کـه تو عاشـقم چرایی

پاینده ایران

حسین شهریاری عضو شورای رهبری حزب پان ایرانیست ظهر امروز مورخ 5/7/88در منزل مسکونی خود بازداشت شد.وي در سال 86 توسط شعبه یک دادگاه انقلاب کرج به اتهام اقدام در جهت براندازي نظام به 18 ماه زندان محکوم شد که حکم صادره تا کنون اجرا نشده بود .حسین شهریاری 72 ساله و دارای ناراحتی قلبی می باشد.

سازمان جوانان حزب پان ایرانیست بازداشت این آزاده ی ایرانپرست و نیز موج گسترده ی بازداشت فعالان اجتماعی – سیاسی در ماههای اخیر را محکوم کرده و همگان را به این نکته متذکر می شود که در این عصر تاریخ ملت ایران , اراده برای آزادی در راه ایفای مسولیت ملی نامیراست !لذا,با شناخت صحیح نیاز ملی و با تبعیت از سیره ی عقلا باید ماشین بازداشت و سیستم سرکوب را متوقف کرد و الا تن زدن از پند دانایان خیرخواه و اصرار بر ادامه ی این روند ,اسباب انسداد هر چه بیشتر فضای سیاسی فراهم خواهد شد که این فرصت سوزی ,دین و دنیای نسلی را بر باد خواهد داد که اثرات سوء این مساله برآگاهان پوشیده نیست .

در همين ارتباط بخوانيد:بيانيه ي دفترهاي برونمرزي حزب پان ايرانيست

دنباله ي نوشتار  | نظرات  خوانندگان

بزرگداشت سرور دكتر ميراني در اهواز

سوم مهر 88

10 بامداد آدینه سوم مهرماه ۱۳۸۸ خانواده دکتر میرانی هموند شورای عالی رهبری حزب و مسوول تشکیلات خوزستان،پذیرای هموندان و هواداران حزب پان ایرانیست بود.در این روز دبیر کل حزب پان ایرانیست بانو صفارپور، تنی چند از اعضای شورای عالی رهبری و مسوولین شهرستان ها، اعضای سازمان جوانان و هواداران نهضت با حضور در منزل دکتر میرانی به پاسداشت سالها مبارزه و جانفشانی این سرور بزرگوار در راه سربلندی ایران زمین، نام و یاد ایشان را گرامی داشته و به زانوی ادب و احترام از این الگوی شجاعت و متانت قدردانی نمودند.

دنباله ي نوشتار  | نظرات  خوانندگان

مردم در روز قدس شعارهاي ناسيوناليستي سر دادند

بيست و هفتم شهريور 88

گزارش تصويري از تظاهرات روز قدس

دنباله ي نوشتار  | نظرات  خوانندگان

شصت و دومين سالگرد روز بنياد پان ايرانيسم

پانزدهم شهريور  88

پاینده ایران

۱۵ شهریور ماه شصت و دومین سالروز بنیاد مکتب پان ایرانیسم در دفتر مرکزی حزب پان ایرانیست پایگاه سیاوش تهران برگزار گردید. 

*امسال حضور هموندان و هواداران حزب که از دیگر استانهای کشور خود را به تهران رسانده بودند چشمگیر بود.

*آقای عیسی خان حاتمی از شورای رهبری جبهه ملی ایران و پروفسور امین شاعر و اندیشمند میهن پرست ایرانی نیز در میان میهمانان حضور داشتند.

*کیک جشن شصت و دو سالگی مکتب پان ایرانیسم به زیبایی با نشان مخالف حزب پان ایرانیست آذین داده شده بود.

دنباله ي نوشتار | نظرات  خوانندگان

بيانيه ي حزب پان ايرانيست پيرامون وقايع اخير

سوم مرداد 88

هم میهنان ارجمند

موج فزاینده ی دستگیری ها و بازداشت ها و فضای امنیتی اخیر جامعه که در ابتدا اعتراض کنندگان در تجمعات خودجوش و مردمی را شامل می شد اینک به همه ی لایه های اجتماعی، از جوانان، دانشجویان، کارگران، استادان، فرهنگیان، روزنامه نگاران و دست اندرکاران رسانه ای گوناگون و آزادگان ایرانپرست و در هم کوبیدن همه ی عرصه های قانونی و حقوق اجتماعی و فردی شهروندان است که خانواده های داغدار قادر به برگزاری مراسم سوگواری برای عزیزانشان هم نیستند و گرفتاران در بند نیز مجبور به اعترافات وحشتناک به ناحق بر علیه خود و دیگران می شوند، حزب پان ایرانیست، ضمن محکوم کردن همه ی دستگیری ها، بازداشت ها و ایجاد فضای امنیتی و تجاوز به حقوق فردی و شهروندی مردم ایران ضمن تسلیت فراوان به خانواده های مصیبت زده وقایع اخیر اعلام می دارد که اعتراف گیری ها تا زمانی که فردی اسیر است ارزشی ندارد و محملی قانونی هم برای آن وجود ندارد و اینگونه اعترافات نمی توانند مستمسکی برای محکومیت اعتراف کنندگان در بند باشد.

پیروز باد جنبش خودجوش مردمی، قانون مدار، اخلاقی و رهایی بخش مردم ایران.

پاینده ایران

حزب پان ایرانیست

سوم امرداد ماه سال 1388

لينك مطلب | نظرات  خوانندگان

ابوالفضل عابديني همچنان در بازداشت

سي ام تير 88

در حالی که ۲۱ روز از بازداشت ابوالفضل عابدینی عضو مجموعه فعالان حقوق بشر می گذرد  علیرغم بیماری قلبی ایشان هیچ خبری از وضعیت جسمانی وی نداشته و این امر نگرانی عمیق دوستان و خانواده این فعال سیاسی را برانگیخته است .  در همین راستا روز جمعه شاهد بودیم که برخی از دوستان وی با تصاویری از آقای عابدینی در دست در نماز جمعه حاضر شدند و خواستار آزادی وی و سایر زندانیان سیاسی علی الخصوص فعالین ملی شدند .ما نیز خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط ایشان هستیم .

لينك مطلب | نظرات  خوانندگان

زنده باد مصدق ,مرگ بر دشمنان ايران

بيست و نهم تير 88

هم میهنان! زنان! مردان! کارگران! برزگران! اصناف! پیشه وران! اکنون میهن ما در آستانه انجام یک توطئه بزرگ و جنایت تاریخی قرار گرفته است. این جنایتی است که به دست عوامل بیگانه و نوکران نشاندار انگلیس برای شکست ملت ایران و در راه دشمنی با دکتر مصدق به کار میرود.

ما اکنون اعلام می داریم که جز دکتر مصدق هیچ کس را شایسته رهبری در این نبردهای رهایی بخش نمی شناسیم.هزاران هزار جوانان نیرومند حزب پان ایرانیست در سراسر ایران از رهبر انحراف ناپذیر مبارزه ملی "دکتر مصدق" حمایت خواهند کرد.ما نخواهیم گذارد یکبار دیگر تیرگی همه جا را فراگیرد و ظلمت ِ استعمار میهن ما را جولانگاه جنایتکاران قرار دهد.ما نبرد خونین خود را بر ضد همه دستگاه های بیگانه پرست ادامه می دهیم. ما همه مردم ایران را فرا میخوانیم که در راه به خاک سائیدن پوزه ی اجنبی پرستان همدوش مصدق دلیر همچنان به پیش روند.

ایرانی...خون و شرافت تاریخ ملت تو به تو حکم می کند که نگذاری مرز و بوم ایران باز اسیر پنجه های خون آشام استعمار گردد.

هم میهن ... در صفوف مبارزه مجهز باش.

نبرد خونین ادامه خواهد یافت.

به پیش ... با ما... در راه ایران ...همدوش با مصدق.

دفتر مرکزی حزب پان ایرانیست    شامگاه پنجشنبه 26 تیر 1331

[روزنامه ندای پان ایرانیسم - شماره 27 - مرداد 1331]

(با سپاس از پان ايرانيست خوزستان _ پايگاه آريوبرزن)

لينك مطلب | نظرات  خوانندگان

مصاحبه دكتر سهراب اعظم زنگنه با صداي آمريكا

بيست و پنجم تير 88

دوشنبه شب گذشته سرور دکتر سهراب اعظم زنگنه مختصص قلب و دبیرکل پیشین حزب پان ایرانیست گفتگویی تلفنی با آقای جمشید چالنگی در تلویزیون صدای آمریکا برنامه تفسیر داشتند. دکتر زنگنه درباره بیماری قلبی سرور ابوالفضل عابدینی هم اندیش میهن پرست ما که دو هفته پیش توسط اداره اطلاعات خوزستان بازداشت گردید و عدم دسترسی او به داروهای قلب که ممکن است زندگی اش را به مخاطره بیاندازد سخنانی بیان داشتند و از وضعیت ایشان اظهار نگرانی شدید نمودند. لازم بذکر است سرور عابدینی از زمان بازداشت با خانواده خود تماسی نداشته و خانواده وی تاکنون از مکان نگهداری ایشان خبر ندارند.

لينك مطلب | نظرات  خوانندگان